BLOG STÁLE POZASTAVEN!!!
Postavy zse seriálu

27. září 2012 v 14:45 | Mei
Tak jsem zjistila, že ta učitelka Eliška ne jen že učí hudebku, ale i češtinu, tak to je něco pro mě! já nenávidím, když dělá někdo chyby v pravopise(i když já semtam udělám překlep) prostě když čtu po jedné mojí kamarádce(nebudu jmenovat) tak tam vidím ty chyby(protože je o ročník níž tak se ještě neučí to co já a když se to neučí, pochopitelně ještě neví jaké y/i tam má napsat atd..) no a když čtu a vidím ty chyb chyb chyb! hrozně mě to deptá a i když mě o to žádá, abych ji neupozorňovala na chyby a já bych jí ráda vyhověla, nemůžu si pomoct a prostě to pořád dělám.Takže učitelka s mým jménem a učí předmět který mám nejradši a který mi skoro nejvíc jde. No je to náhoda nebo ne? Třeba KDYŽ píše: Teta ji dala dárek k narozeninám (komu čemu, jí a ne ji) a teď
Teta jí uviděla na zahradě (teta koho co ji uviděla) když je jí s dlouhým í tak komu čemu dáváš jí a když i tak třeba viděla ji (myslím že to všichni chápete)
nebo nový lps a je to v množném čísle tak si odůvodním mladí lps a tím pádem bude noví ti noví lps.(kdo chodí do 6. nebo 7. třídy ví o čem mluvím)
asi to mnozí z vás nechápou ale to proto že to píšu, kdybych vám to vysvětlovala ústně tak je to daleko srozumitelnější. No nic, nechám čj a jdu na ty postavy:

Eliška Holoubková (Libuše Šafránková)
učitelka češtiny a hudebky
I když je Eliška stará škola, mají ji studenti rádi a dokáže si u nich získat přirozenou autoritu. Je silnou osobností se smyslem pro humor a ironii. Žije především svým pěveckým sborem Zvonek, kterým sice mnozí studenti opovrhují, ale ona pro něj dýchá. I když nikdy nemluví o svém soukromí, je všeobecně známo, že se stará o svou nemocnou matku. Kvůli ní před lety obětovala velkou lásku - úspěšného dirigenta, s nímž měla odjet za novým životem do zahraničí. Ani ve svém středním věku ale nemá o nápadníky nouzi. Otázkou však je, jestli dokáže po letech osamělého života bez muže začít znovu.
Vladimír Matula alias »Starý« (Karel Heřmánek)
ředitel gymnázia, učitel dějepisu a češtiny
Zdá se, že jeho rezignaci na práci i na osobní život už nic nedokáže zvrátit. A když už se objeví přece jen nějaké svědomí, alkohol ho spolehlivě umlčí. Vladimír je vdovec, jehož jediným cílem je doklepat to do důchodu. Doby, kdy chtěl napravovat a vzdělávat svět a kdy byl skvělým učitelem, už dávno minuly a on je v koncích. Stejně jako kapituloval v práci, vzdal i svůj soukromý život - jeho vztah s jediným synem Hynkem je napjatý, svou vnučku Nikol prakticky nezná. Na školu přijímá bývalého žáka Adama, který mu připomíná jeho slavná léta. A taky je přesvědčen, že o jednoho outsidera na škole víc už krachujícímu gymplu stejně nepřitíží.

Eva Lenerová (Lucie Benešová)
zástupkyně, učitelka matematiky a fyziky
Eva je sebevědomá, snobská a zákeřná mrcha, která se nedokáže smířit s přibývajícími roky. Manžela doma drží úspěšně pod pantoflem a zcela nekriticky miluje svého syna. Na školní půdě má jeden hlavní cíl - vyštípat z ředitelského křesla ředitele Matulu alias »Starýho« a začít sama vládnout gymnáziu. Největšími nepřáteli ve sborovně, které upřímně a vášnivě nenávidí, jsou jí nováček Adam a zkušená učitelka Eliška.

Adam Kábrt (Ondřej Brzobohatý)
učitel biologie, občanky a hudebky
Jeho posudek z předchozího zaměstnání je mizerný. Adam je mladý pedagog, který má problémy s autoritami a naráží se svým moderním přístupem k výuce. Na Gympl ale přichází stále ještě s odhodláním měnit věci k lepšímu. Za svou zásadovost a smysl pro spravedlnost ale bude také tvrdě platit. Ostatní členové učitelského sboru do nově příchozího mladého kolegy s pochybnou pověstí příliš naděje nevkládají. On je ale odhodlaný ukázat, že role outsidera není nic pro něj.


Milada Smutná (Zuzana Bydžovská)
učitelka zeměpisu a chemie
Matka tří dětí Milada je pevně rozhodnutá, že už své práci nervy obětovat nebude. Umí být laskavá a férová, ale kvůli svému přístupu k vyučování u studentů příliš autority nemá. Jejím hlavním problémem je neustálý nedostatek peněz, i když manžel václav jezdí tirákem jako o život. Velkým strašákem je pro Miladu jakýkoliv konflikt. Těm se vyhýbá za každou cenu a přiklání se vždy k té straně, která je smířlivější a jistější. Jejím krédem je - hlavně nemít nikde a s nikým žádný problém.

Marcel Lichtenberg (Milan Šteindler)
hospodář
Je mistr na sebeironii a dokáže si poradit s jakoukoliv narážkou na svou homosexualitu. Jeho životem je práce, v soukromÍ je osamělý. Svému řediteli je naprosto oddán a všichni ve škole se na něj mohou spolehnout. Také on je pyšný na to, že dokáže zařídit a vyřešit prakticky cokoliv. Zatímco někteří kolegové jím pohrdají, Eliška a Adam si váží jeho spolehlivosti a neschopnosti jakékoliv záludnosti.

Miroslav Kruliš (Václav Kopta)
školník
Po rozvodu přišel o všechen majetek. I když roky pomalu přibývají, je pořád jako dítě. Miluje střílečky na počítači, komiksy a hru na elektrickou kytaru. Neúnavně stále dokola zakládá rockové kapely, ale nemá to žádný efekt. Parťákem mu je učitel Adam, který si váží jeho přímočarosti, nezáludnosti a smyslu pro humor. Má kutloch, do kterého se chodí zašívat mnoho členů učitelského sboru.

Barmanka Denisa (Kristýna Leichtová) - po smrti rodičů se stará o bratra Patrika. Má azyl u staršího podnikatele Cyrila, ale nikdy k němu necítila vášeň.
Grázl Patrik (Jáchym Kraus) - těží z rodinného neštěstí a nechá se kupovat Cyrilem. U učitele Adama ale tvrdě narazí.
Zdravotní sestra Marie (Daniela Šinkorová) - utekla s dětmi od manžela tyrana, ale stále žije ve strachu, že ji najde a znovu začne peklo.

Podnikatel Cyril (Petr Batěk) - je majitelem několika barů a heren, žije s Denisou a za jejími zády si kupuje malého Patrika.

Starýho syn Hynek (Martin Preiss) - snob, bohatý podnikatel, který má na prvním místě v žebříčku hodnot úspěch a peníze. Proto si nerozumí s otcem.


Učitel Hlavatý (Miroslav Hrabě) - stará se hlavně sám o sebe a to, jak vypadá. Chce se mít dobře, aniž by pro to musel cokoliv udělat.
Jana Pelnerová (Marta Jandová) - oblíbená učitelka, volnomyšlenkářka, která se vymanila z vlivu své bohaté rodiny.
Dirigent Jandourek (Petr Štěpánek) - dirigent, dávná láska Elišky Holoubkové, který se po letech vrací ze zahraničí a hledá to, co kdysi ztratil.
Bývalý učitel Pařízek (Václav Vydra) - majitel střeleckého klubu, kterému padne do oka učitelka Eliška.
 


Komentáře

1 cleodenilema cleodenilema | Web | 27. září 2012 v 15:40 | Reagovat

ta lucka(ta co chce bít ředitelka Eva)je šílená [:tired:]  [:tired:]

2 cleodenilema cleodenilema | Web | 27. září 2012 v 15:40 | Reagovat

nebudeš kámoška přes pc?pokud ano napiš a kdyžtak se zapiš k nám do fanclubu :-)

3 LagoonaYasmin LagoonaYasmin | Web | 27. září 2012 v 21:41 | Reagovat

To já přeci vím,to je základní info když chceš milovat Bratz :D
Jinak Banibů,Cool Cat,Princezna a Andílek,tak si říkají v českých filmech,to v profilech je v anglických,kterých je podstatně víc než v českých..škoda :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama